Probiotici koji se nalaze u jogurtu mogu poboljšati raspoloženje jer uticu na delove mozga odgovorne za upravljanje emocijama i osecajem bola, tvrde naucnici sa Univerziteta u Los Andelesu, koji su otkrili da ljudi koji piju jogurt sa probioticima dva puta dnevno imaju izmenjenu funkciju mozga, piše Daily Mail.
Probiotici koji se nalaze u jogurtu mogu poboljšati raspoloženje jer uticu na delove mozga odgovorne za upravljanje emocijama i osecajem bola
Tokom istraživanja, žene starosti od 18 do 53 godine pile su jogurt dva puta dnevno ukupno mesec dana, a istovremeno su im magnetskom rezonancom skenirali mozak.
Podeljene su u tri grupe, od kojih je prva jela jogurt sa živim bakterijskim kulturama, druga je pila mlecne proizvode bez živih bakterijskih kultura, a treca grupa uopšte nije uzimala mlecne proizvode.
"Ono što jedemo utice na nacin kako funkcionišemo, a neverovatno je da nam može cak i menjati raspoloženje. Tako jogurt cuva od depresije, dok tipicna zapadnjacka ishrana sa puno masti, šecera i ugljenih hidrata radi suprotno - vodi u depresiju", istakao je voda istraživanja Emeran Majer.
Znali smo da je jogurt zdrav, a sada evo potvrde.