Cak i ako moraju da se pojave na razgovoru za posao ili svadbi najbolje prijateljice, ljudi koji imaju problem s patološkim kašnjenjem – zakasnice. Zbog toga ce se možda osecati posramljeno, ali ce i sledeci put verovatno opet zakasniti. Strucnjaci su sigurni da se problem može rešiti. Neka zvoni sat, ne žurim nigde...
Za neke ljude dolazak na vreme cini se nedostižnim. I tako se uvek pojave bar pet ili 10 minuta kasnije. Džuli Morgenstern, autorka knjige "Upravljanje vremenom iznutra ka spolja", smatra da pre svega treba da dobro razmislite o važnosti brzine i spremnosti – to treba da postane vaš svesni prioritet.
Zavaravanje se da ste vi slobodnog duha i fleksibilni, a drugi previše kruti, pa zato treba da se menjaju oni, a ne vi, nece vam doneti puno srece. Dakle, pocnite da razmišljate o pravilnom korišcenju vremena koje imate za sebe i druge. "Pogledajte koliko vas košta to što ne znate s vremenom i uvek kasnite, i šta biste dobili da ga dobro koristite i stižete na vreme", savetuje Morgenstern.
Važno je shvatiti da vaše kašnjenje uznemirava druge ljude, a stvara stres i onome ko kasni. "Mislim da je nivo stresa kod onih koji kasne vrlo visok. Oni žure, brinu i hvata ih teskoba. Kad napokon stignu, prvih par minuta provedu izvinjavajuci se ili podnoseci neprijatne prigovore i atmosferu koju stvaraju kašnjenjem."
View the original article here